piątek, 4 lipca 2014

Ważne jest, by rzeczywisty świat uczynić bajką...


Przeglądając ostatnio projekty zagranicznych designerów natknęłam się na coś, co wywołało we mnie wielkie ŁAAAAŁ!
Holenderski duet projektantów o nazwie Ontwerpduo. Nazwa może nie brzmi zachęcająco, ale ich projekty z pewnością już tak. Szczególnie spodobało mi się siedzisko wyglądające jak gigantyczna klatka dla ptaków. To nie jedyne ich projekty, które zapierają dech w piersiach. Są jeszcze lampy, których światełka rozgałęziają się niczym konary drzew oraz stół, na blacie którego można beztrosko grać w kulki. Nie można się nie zgodzić, że świat jaki tworzą projektanci z Ontwerpduo jest magiczny i jedyny w swoim rodzaju.
Tineke, czyli kobieca część duetu, lubi wyobrażać sobie przedmioty innymi niż są w rzeczywistości. Fantazjuje na temat ich nowych funkcji, nie przejmując się zbytnio tym, czy będą przydatne i technicznie wykonalne. Często są to właśnie rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do stworzenia. Wówczas wkracza Nathan i zabiera ze sobą wizję Tineke do warsztatu, nadając jej materialny kształt. 
Tineke oraz Nathan studiowali razem w Design Academy w Eindhoven. Zanim jeszcze ukończyli studia zawarli ze sobą pakt, że będą pomysły z bajki przeistaczać w funkcjonalne projekty i zaskakiwać nimi świat. 
Mnie zaskoczyli, a Was?
Autor: Tuśka
zdjęcia: Ontwerpduo

2 komentarze:

  1. Powiedzieć: przepiękne, to za mało! Dzięki za porcję inspiracji, uwielbiam twórczych ludzi, którzy mają odwagę nagiąć schematy. Tutaj efekt zapiera dech w piersi, po prostu cudne!

    OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz...