środa, 9 października 2013

Wyczaruj jesień w swoim domu

czym nam się kojarzy ta pora roku? Mnie osobiście z ciepłym i trochę bladym blaskiem słońca, pieczonymi jabłkami i zapachem palonych traw. Często przechodzę obok rodzinnych ogródków działkowych i stamtąd niemal codziennie we wrześniu i październiku unosi się szaro-blady dym o tym specyficznym, nieco gryzącym zapachu.

Podczas dzisiejszego spaceru zapytałam się o skojarzenia z jesienią moją córeczkę. Nie ma co, ale maluchy zawsze mają niesamowite pomysły i zaskakujące porównania.
Odpowiedzi mnie oczywiście zachwyciły! 
Tak więc mała M. uważa, że jesień szeleści (skojarzenie z wszędzie leżącymi liśćmi) i świadczy o przemijaniu. (o rety, przecież to dziecko ma dopiero 5 lat, co to za skojarzenie!!!). 
Wyjaśnię więc. Chodziło o to, że ziemia się teraz przygotowuje do snu, za dwa lub trzy miesiące przykryje się śnieżną kołdrą, aby porządnie odpocząć. A dlaczego ma odpocząć? Ponieważ według mego małego filozofa to musi być strasznie wyczerpujące, kiedy na wiosnę z ziemi tak wszystko wyrasta, a latem dzieci na niej tak szaleją :) :)
Nie ma lekko, więc trzeba odpocząć!

Nie wiem czy przemijanie ma kolor miedzianego złota, przyćmionych czerwieni i zieleni oraz orzechowego brązu. Wiem jedno, warto te kolory zaprosić do własnego domu. Z prostej przyczyny! Dają uczucie ciepła, błogości i nostalgicznego spokoju...
Jesień to subtelne kolory i jednocześnie cała gama kształtów. Kanciaste liście, chaotyczne wgłębienia na łupinach włoskich orzechów, jedwabista gładkość kasztanów, niemalże zamszowe kuleczki jarzębiny. 

A to wszystko da się zaprosić do domu...w postaci tkanin, tapet...


Eiffinger

SAHCO

ZOFFANY

ZOFFANY

ZOFFANY

ZOFFANY

ZOFFANY

ZOFFANY
ARTE

ZOFFANY

Jeśli nie znacie jeszcze tkanin i tapet marek Zoffany, Arte oraz Eiffinger, to szczerze Wam polecam. Takie bogactwo wzorów, że aż przyjemnie popatrzeć. Klasyka spotyka się tu z nowoczesnością. Ja jestem szczerze zauroczona :)

A jutro też co nieco o tkaninach., ale w zupełnie innym wydaniu :)
Zapraszam...

Autor: Tuśka
Zdjęcia: mat. prasowe DECODOREBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz...