środa, 23 października 2013

Udomowiona strona jeansu

Oscar Levi Strauss - ojciec jeansów. Pierwszy model spodni miał 5 kieszeni, szyty był pomarańczową nitką i wzmocniony miedzianymi ćwiekami. Co ciekawe, pierwsze jeansy były to spodnie przeznaczone dla robotników - miały być mocne i praktyczne. Fasonem, który zdobył sobie wtedy popularność były ogrodniczki, gdzie regulacja szelek zapewniała uniwersalność.

Wiecie, że modele dla kobiet pojawiły się ponad trzydzieści lat po pierwszej premierze spodni jeansowych? Były to modele ze zwężanymi nogawkami i delikatnie eksponowały biodra. Jeansy zdobyły popularność w ekspresowym tempie. Materiał ten jest ponadczasowy, pasuje do każdej okazji i można go zestawiać z wieloma innymi tkaninami i kolorami, przy których także prezentuje się rewelacyjne. 

Dowodem na to jest to, że materiał jeansowy nie jest wyłącznie używany do produkcji ubrań. Przeniósł się także do naszych wnętrz. Jeans ma bardzo przyjemną fakturę, może być grubszy bądź cieńszy, dlatego dobrze będzie się prezentował jako obicie kanapy czy też poszewka poduszki. Używa się go także do drobnych dekoracji.

Materiał jeansowy ma w sobie zaklętą duszę. To coś więcej niż ścieg nici. To część kultury masowej, to tradycje, to wielkie nazwiska, które przez lata kreowały produkty oparte na tym materiale. Jeans to ponadczasowość w niebieskim kolorze :)


Autor: Tuśka
źródła zdjęć: arq4design.com, digsdigs.com, pinterest.com, ashbeedesign.com, michelemademe.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz...