środa, 16 października 2013

Król parkietu

Pochodzą prawdopodobnie z Azji Środkowej - z Persji lub Armenii. Zapoczątkowane przez koczowników....którym po prostu było zimno :) Wiadomo, dywan pod nogami to ważna rzecz. Szczególnie dla zmarźluchów!

A czy wiecie, że już wtedy zaczęto używać dywanów do dekoracji? Dokładnie tak. Upiększano nimi wejścia do namiotów. Materiały, z których tworzyło się dywany to wełna z owiec i kóz, które pochodziły z ich własnych stad. Każdą rzecz wykorzystywano produktywnie, nic się nie marnowało. Wzory jakie pojawiały się na tych dywanach to najczęściej krzywe linie i motywy geometryczne. 

Do dzisiaj dywan pełni ważną rolę estetyczną. Jest modnym i stylowym elementem dekoracji domu czy mieszkania. Sprawia, że wnętrza stają się przytulne i cieplejsze. 
Jednak wybór dywanu to też niełatwa sprawa. Jest to rzecz, która potrafi dopełnić pięknie całą aranżację lub też...zepsuć solidnie jej wygląd. 

Mamy do wyboru wiele wzorów i kolorów. Jedna prosta zasada! Dobierać dywan rozważnie :) Bo tak jak gra kolorów w mieszkaniu może być ciekawa, to już gra geometrycznych motywów łączona z innymi wzorami...już niekoniecznie.

 Autor: Tuśa
via: pinterest.com, favim.com, stylowi.pl, sonyawinner.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz...