niedziela, 13 stycznia 2013

Zapraszamy do środka...

Każdy wie, że dobre, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Tak samo jak z ludźmi, tak i z wnętrzami dobrze jest, aby to pierwsze wrażenie było pozytywne.  Za sprawą tego do takiego domu będziemy chcieli wracać. Ciekawie zaaranżowany przedpokój może stać się dobrą zapowiedzią dalszej części naszego domu. A jeśli już na samym początku zaskoczymy naszych gości, to dalej może być już tylko lepiej.
Przedpokój to specyficzne pomieszczenie. Jeśli jest w domu, to nie będziemy mieli z nim raczej problemów, bo domy mają to do siebie, że posiadają to, czego brakuje mieszkaniom w blokach - przestrzeń. Właśnie dlatego w mieszkaniu ciężko jest go urządzić. Często zdarza się, że mamy okropnie mało miejsca i nie możemy nawet marzyć o przestronnej szafie w przedpokoju. Ważne jednak jest, aby zmieściły się w przedpokoju takie rzeczy jak: wieszak na kurtki, miejsce na buty, a także lustro i niewielka szafeczka, która schowa najpotrzebniejsze bibeloty, jak choćby pastę do obuwia czy psią smycz. Jeśli pozwala nam na to przestrzeń, to dobrze jest postawić coś na czym można usiąść. Krzesło, pufę albo niewielką ławkę. To bardzo wygodne i do tego efektownie wygląda.
Dobrym sposobem na powiększenie małego przedpokoju są także jasne kolory na ścianach, albo ciekawe wzory, które odciągną uwagę od niewielkiego pomieszczenia.
W każdym razie...nie ma znaczenia co zmieścimy w przedpokoju i czy będzie to małe pomieszczenie w bloku czy przestronne w domu. Ważne jest, aby to miejsce było funkcjonalne i robiło dobre wrażenie dla każdego nowego gościa.

Autor: Tuśka
Zdjęcia: urzadzamy.pl, favim.com, annixen.blogspot.com

1 komentarz:

  1. Zgadza się, że 1-sze wrażenie jest najważniejsze. Fiolet jak najbardziej jest w moim stylu.

    OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz...