czwartek, 30 października 2014

mleczne kafelki...

Śnieżnobiałe kafelki inspirowane starodawnymi piecami kaflowymi, to teraz najmodniejszy trend w kuchni. I nie tylko w niej.
Doskonale prezentują się na całej ścianie, sięgające aż po sam sufit, ale też pięknie, kiedy są ułożone jedynie do połowy. Każda kolorystyka ścian wygląda z nimi niesamowicie, stanowią świetne tło dla półek, czy to zawieszonych tuż nad nimi czy też na nich.

Sama przygotowuję się do położenia mlecznych kafelków w swojej kuchni. Szafki i blat już są, więc na wykończenie ścian czekam jak na zbawienie... ;)
W mojej kuchni postawiłam wyłącznie na szafki dolne, na górze, właśnie tuż nad kafelkami będą półeczki. Mam sporo książek kucharskich i zbieram jak opętana wszelkiego rodzaju puszki na ciastka, słoje i pojemniki na makaron i płatki, filiżanki, kubki i tym podobne. Dlatego otwarte półki będą dla nich najlepszym miejscem.

Przygotowałam wam dzisiaj kilka inspiracji z mlecznymi kafelkami, które szczególnie wpadły mi w oko...
Nie mogę się zdecydować co bardziej mi się podoba - ciemna fuga czy biała. Obie wyglądają genialnie, podobnie jak to, gdy płytki ułożone są prosto, jedna na drugiej czy też na przemian, jak na zdjęciu powyżej.

Autor: Tuśka
Zdjęcia: Pinterest

6 komentarzy:

 1. ponadczasowe! a przedstawione kuchnie piekne:) i te otwarte półki...moje marzenie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kuchnie! marzy mi się taka z otwartymi półkami...:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne kuchnie! wspaniały wpis:) Mam takie płytki u siebie w kuchni i łazience. Planuje także położyć podobne, ale nieco inne płytki w salonie, a mianowicie- kaflowe piecowe. Płytki położę na komin biegnący przez mój salon, tak by przypominał piec kaflowy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie ewidentnie ciemna fuga! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że przy ciemnej fudze kafle są bardziej zaakcentowane, według mnie ciekawsza ciemna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się ;) Nawet pomimo tego, że od Twojego wpisu minęło już kilka miesięcy to ten trend się nie zmienił - śnieżnobiałe kafelki nadal są modne. Zdjęcia, które dodałaś w swoim wpisie trafnie oddają urok jasnych płytek, a co do fug to też sama nie wiem czy bardziej podobają mi się białe, czy te ciemniejsze - ale jedno jest pewne, i te i te doskonale komponują się z kafelkami :).

  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz...