poniedziałek, 21 października 2013

Czarno białe Halloween. Będzie przeeeraaaażająco :)

Jest to święto znane pewnie każdemu. Popularniejsze w Stanach Zjednoczonych jest tylko Boże Narodzenie. W Polsce Halloween przyjmuje się baaardzo powoli. Wszystko dlatego, że jest uważane za pogański zwyczaj, a w naszym kraju wszelkie związki wyznaniowe namawiają do kultywowania naszych rodzimych obrządków...czyli do tradycji Dziadów.
W każdym razie za oceanem Atlantyckim święto to jest bardzo popularne, mimo, że nie jest nawet świętem urzędowym. Zwyczaje jakie mu towarzyszą to maskarady, które odnoszą się do święta zmarłych obchodzonych nocą 31 października.

Jedno jest pewne!Kultura popularna pożarła całkowicie święto Halloween. Takim o to sposobem w tą jedną noc w roku zarówno dzieci jak i dorośli przebierają się w najróżniejsze śmieszne lub przerażające postacie. Dla dorosłych oznacza to nic innego jak imprezowanie, zaś dzieciaki biegają po domach i zbierają słodycze za pomocą znanego na całym świecie hasełka: trick or treat :) czyli cukierek albo psikus.

Halloween to nie tylko przebieranie samego siebie. To także ozdabianie domu. Tego dnia niemalże każde domostwo zamienia się w pomieszczenia rodem z Rodziny Adamsów.
Najbardziej znana ozdoba to wydrążona dynia, która przypomina strasznego potworka. Obok dyni to także najróżniejsze sztuczne pająki, pajęczyny, nietoperze, czarownice i ogrom świec.

Zamiast standardowych rudych pomarańczy i brązów, ja dzisiaj zaproponuję Wam dekoracje w kolorze czarno białym. Równie ciekawe i piękne. A może nawet bardziej...przerażające ;)Autor: Tuśka
via. digsdigs.com

1 komentarz:

  1. Bardzo gustowne są te dekoracje. Świeczki z pierwszego zdjęcia mnie urzekły.
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz...