wtorek, 29 stycznia 2013

Galeria sztuki w zaciszu domu

Kto powiedział, że w galerii sztuki muszą być tylko dzieła znanych malarzy? We własnym domu znacznie cenniejsza będzie taka galeria, którą wykonamy sami. Przede wszystkim dlatego, że tworzona z sercem, a także, że może nam przypominać najpiękniejsze chwile naszego życia. Możemy zamieścić w niej stare, sfatygowane fotografie rodzinne, plakaty, zdjęcia roześmianych dzieci, obrazy i rysunki namalowane własnoręcznie, wycinki z gazet, okładki ulubionych książek, obrazki z sentencjami czy widokówki. Możliwości jest wiele. Ograniczać nas powinna jedynie wyobraźnia. Ram i ramek w sklepach też jest pod dostatkiem.
Ściana, która jest zaaranżowana obrazami w najróżniejszych formatach będzie bardzo przyciągać uwagę i stanie się ciekawym elementem domu. Jednak jest to rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają przeciwieństwo minimalizmu. Taka aranżacja ściany zdecydowanie nie będzie wyglądała skromnie. Raczej pokaźnie.
Duża ilość obrazów na ścianach dobrze komponuje się we wnętrzach stylizowanych na stary styl, pełnych drewna, w stonowanych kolorach. Ciekawie też wyglądają umieszczone nad kanapą lub w korytarzu, gdzie mamy sporą ilość ściany do zagospodarowania.
W każdym razie domowa galeria może być ciekawym elementem domu. Nie nastawiajmy się jednak, że stworzenie jej będzie banalnie proste. Wielokrotnie zdarza się, że ciężko jest znaleźć od razu odpowiednie miejsce dla każdej ramy z obrazem. Często na pożądany, końcowy efekt musimy trochę poczekać. Jednak finał na pewno jest tego wart!!!Autor: Tuśka
Zdjęcia: pinterest.com, favim.com, annixen.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz...